گروه مهندسین مشاور ماشین آلات راه معدن الوند  متشکل از کارشناسان باتجربه و با سابقه در سال 1399 تشکیل شد تا بتواند تمامی فرایندهای خرید و فروش را در بستری کاملا مهندسی و درست، برای اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم نماید.کارشناسان این گروه، تحصیل کرده‌های  دانشگاه‌های دولتی نظیر تهران، شیراز، ارومیه و …. در رشته‌های مرتبط هستند که بعد از کسب تجربه در شرکت‌های بزرگ راهسازی، معدنی و ساختمانی، پا به این عرصه گذاشته‌اند.

اهم فعالیت‌ها عبارتند از:

 • مشاوره و کارشناسی در امور ماشین‌آلات راهسازی، معدنی و ساختمانی و همچنین تولید انرژی
 • کارشناسی رسمی دادگستری و عضو کانون کارشناسان رسمی تهران
 • خرید و فروش ماشین‌آلات و قطعات
 • مشاوره و اجرای مزایده‌های حضوری و غیر حضوری
 • خرید خارجی از منابع معتبر
 • امور مربوط به گمرک و ترخیص ماشین‌آلات
 • واردات و صادرات قطعات ماشین‌های راهسازی، معدنی، کشاورزی و ژنراتور
 • مشاوره، اجرا و ارائه‌ی طرح‌های توجیهی در زمینه ساخت نیروگاه‌های برق اعم از دیزلی، دوگانه سوز، CHP  و خورشیدی
 • تعمیر برد و ECU های ماشین‌آلات صنعتی و راهسازی و معدنی
 • جابجایی و حمل و نقل بارهای سنگین و فوق سنگین
 • مشاوره در زمینه خرید بیمه‌های مهندسی (CPM)، بدنه، شخص ثالث، آتش سوزی و…..

فرایند مشاوره و کارشناسی خرید و فروش ماشین آلات به شکل زیر صورت می‌پذیرد

با توجه به آشنایی کامل و حضور فیزیکی در شهرک کامیونداران تهران واقع در میدان نماز اسلامشهر به صورت روزانه قیمت‌ها کنترل و برای کنترل مجدد یک ماشین تحقیقات میدانی انجام می‌گردد تا در ارائه پروپوزال به مشتری کاستی صورت نگیرد. در صورتی که مشتری نیاز به خرید یا حتی اعتبار خرید داشته باشد مراحل خرید از طرف این گروه با سرعت و دقیق یک به یک انجام می‌شود.

 

کارشناسی رسمی دادگستری

با توجه به مشکلاتی که در اداره مالیات برای اشخاص حقوقی و مودیات مالیات ایجاد می‌شود لازم است بعد از حصول اطمینان و در ادامه‌ی فرآیند خرید ماشین‌آلات توسط کارشناسان رسمی دادگستری جهت ارائه و ثبت در دفاتر مالی، برآورد و کارشناسی گردد این مهم هم به عنوان بخشی از کارهای این گروه و با نرخ مصوب کانون کارشناسان دادگستری انجام می‌گردد.

 

مشاوره و اجرای مزایده‌های حضوری و غیر حضوری

اشخاص حقوقی برای قانونی شدن فروش ماشین‌آلات بایستی اقدام به برگزاری مزایده نمایند تا ماشین را در رقابتی سالم به بالاترین پیشنهاد، واگذار نمایند. با توجه به سیستم هر شرکت با توجه به فراوانی و نوع ماشین‌آلات، نوع مزایده متفاوت خواهد بود که شامل حضوری و غیر حضوری، محدود و عمومی و…… خواهد بود همچنین با توجه به نرخ تورم، فرآیند کارشناسی رسمی ماشین‌آلات نیز در زمان اجرای مزایده یا قبل از آن برنامه‌ریزی خواهد شد.

خرید خارجی از منابع معتبر

با توجه به مجوزها و منوعیت‌های واردات ماشین‌آلات راهسازی به کشور و تولید کم این محصولات، با نیاز شدید در این صنعت روبرو شده‌ایم. قیمت‌های داخلی به نسبت وجود تحریم‌ها و عدم ثبت سفارش در گمرک افزایش یافته‌اند. حال با داشتن برنامه‌ریزی در خرید خارجی می‌توان به واردات این محصولات با توجه به تنوع و قیمت ارزانتر از ایران، در کشورهایی مانند کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکیه و حتی مصرف کنندگان اروپایی از طریق مزایده‌ها و نمایشگاه‌ها اقدام نمود و ارزش افزوده قابل توجهی به شرکت تزریق نمود.

امور مربوط به گمرک و ترخیص ماشین‌آلات

مرحله آخر خرید خارجی ترخیص از گمرک است که با توجه به درست پیش رفتن از آغاز خرید و ثبت سفارش در  گمرک، فرآیند بازدید و برآورد حقوق و عوارض گمرک و واریز آن به  حساب گمرک به پایان می‌رسد.

***با توجه به تجربه کاری در این زمینه و ترخیص چند صد دستگاه در سال های اخیر بازوی موثری برای شما هستیم***

 

واردات و صادرات  قطعات ماشین های راهسازی، معدنی ، کشاورزی و ژنراتور

 با توجه بالا رفتن سن استفاده از ماشین آلات در ایران بدلیل تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز، باعث شده تا افزایش زمان توقف ماشین‌آلات در پروژه‌ها مشهود گردد. با توجه به کمبود قطعات با ضریب اطمینان بالا زمان کارکرد ماشین بعد از تعمیر هم بشدت افت می کند. بطور مثال بلدوزر D155A­-2  در ساعت کار صفر حدودا 15000 ساعت کار می‌کند و بعد از تعمیر اول موتور در شرایط سرویس و نگهداری خوب شاید دیگر به 10000 ساعت هم نرسد.

حال با توجه به کمبود قطعات اصلی و یا OEM  برای جایگزین این محصولات می‌توانیم کمک شایانی به مشتریان داشته باشیم.

مشاوره، اجرا و ارائه‌ی  طرح‌های توجیهی در زمینه ساخت نیروگاههای برق اعم از دیزلی، دوگانه سوز، CHP  و خورشیدی

در سال های اخیر با توجه به استفاده روزافزون از انرژی برق، ساخت نیروگاه در دستورکار وزارت نیرو قرار گرفته که وام‌ها و تسهیلات خوبی به متقاضیان ارائه می‌گردد ما می‌توانیم در کل فرایند ساخت و اجرای این نیرو گاه‌ها در کنار شما خواهیم بود.

همچین بدلیل دوری کارگاههای شرکت‌های راهسازی و معدنی از مناطق شهری و عدم دسترسی به برق شبکه سراسری کشور، همواره نیازمند ساخت نیروگاه‌های محدود و کوچک بوده‌اند ما در ساخت اتاقک های دیزل ژنراتور ها، موازی(پارالل) نمودن ژنراتورها به صورت خودکار یا دستی و همچنین سرویس و نگهداری در زمان بهره برداری.

در ادامه مقاله هایی نیز جهت بهره برداری بیشتر شما همراهان ارائه خواهد شد.

 

 

تعمیر برد و ECU های ماشین‌آلات صنعتی و راهسازی و ماشین‌آلات

گران شدن ماشین‌های نو به دلیل قیمت بالای ارز باعث شده که تعمیرات به شکل فزاینده‌ای مورد استقبال قرار گیرد. در بخشهایی با استفاده لوگوها(UCE های کوچک) و نیز ECUهای عمومی دستگاه تعمیر و راه اندازی شود و در صورت عدم تعمیر از منابع خارجی خرید و جایگزین گردد.

مشاور در زمینه خرید بیمه های مهندسی (CPM) ، بدنه ، شخص ثالث و آتش سوزی و…..

    یافتن زمینه ها و نقاط پرریسک در کارگاهها و ماشین آلات و به طبع آن تصمیم به خرید بیمه یکی از نکات کلیدی مدیریت ماشین آلات است و پس از تحقیق برای مدیریت ، بهترین پیشنهاد ارائه خواهد شد.

 

کلیه برندهای موجود در ماشین‌آلاتی چون لودر، بلدوزر، فینیشر آسفالت، غلتک، بیل مکانیکی، ترنچر، چکش هیدرولیکی ، بکهو لودر ، ،مینی لودر ، اعم از کاترپیلار ، کوماتسو ، بابکت، نیوهلند، فرگوسن، هیتاچی، دوسان، هام، ویرتگن، فوگل، بوماگ، شانتویی، لوول، چانگلین، XCMG، زوم لایون ZOOMLION، هلی، ساکایی، بلوناکس، بیتلی،

 برند کمپرسی، تراک میکسر، تانکر، کشنده  شامل: ولو، بنز، مان، ایویکو، آمیکو، ایسوزو و..

جرثقیل‌های بوم خشک، کارگاهی و تراکی قابل شماره گذاری موجود: کوبلکو، کاتو، تادانو، پالفینگر، لیبهر، ترکس، دماگ

لیفتراک های زوم لایون، هلی، کوماتسو، یونی کریر، TCM، هایستر و…

دیزل ژنراتور های کاترپیلار، المپین، کوماتسو، کامینز، پرکینز، لوول، دانگ فنگ، ولو پنتا، دوسان، دویتس.

جابجایی و حمل و نقل بارهای سنگین و فوق سنگین
جابجایی های سنگین و فوق سنگین با کمرشکنهای به روز پنج محور هفت محور و ۱۱ محور و بوژی که با نازلترین قیمت و در اسرع وقت همراه با بارنامه ی رسمی و بیمه نامه های معتبر همراه با تسویه در مقصد